Wódka premium — wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Wielokrotnie rektyfikowany spirytus, łagodny smak, szlachetne nuty aromatów i surowce najlepszej jakości tradycyjnego, rolniczego pochodzenia. Właśnie takie cechy wyróżniają wódki luksusowe, które w eleganckich butelkach trafiają na nasze stoły. Okazuje się, że na rodzimym rynku bez problemu znajdziesz ekskluzywny alkohol.

Wódki ekskluzywne — z czego są zrobione?

Najczystszy spirytus luksusowy, odmineralizowana, krystalicznie czysta i destylowana woda, polskie, tradycyjne zboża, jak pszenica albo ekologiczne ziemniaki, to składniki, które są najczęściej wykorzystywane do produkcji wódki ekskluzywnej. Taką wódkę wyróżnia doskonała jakość oraz indywidualny charakter.

Wódki premium a smak

Chociaż wódka premium ma najczęściej uniwersalny smak, to w niektórych trunkach z najwyższej półki znaleźć można delikatne nuty smakowe, na przykład miodu bądź karmelu. Dzięki temu smakuje jeszcze wyborniej.

Polskie wódki premium — czym się wyróżniają?

Zawartość alkoholu etylowego w wódce premium to najczęściej 40% obj. Jeśli chodzi o cechy, jakimi wyróżnia się najlepsza polska wódka, to tradycyjne składniki naturalne tylko rodzimego pochodzenia. Taki alkohol tworzony jest z produktów rolniczych, takich jak pszenica, żyto, jęczmień, pszenżyto. Wódka klasy premium może być również produkowana z polskich ziemniaków. W połączeniu z najlepszej jakości wodą całość poddawana jest wielokrotnej, najczęściej siedmiokrotnej destylacji. Jeśli jeszcze zwrócimy uwagę na jej zwieńczenie, jakim jest elegancka, ozdobna butelka, całość jest naprawdę luksusowa. Ten szlachetny trunek z powodzeniem może gościć na biesiadnych stołach podczas najbardziej uroczystych wydarzeń. Smakowany w kieliszkach albo dodawany do wybornych drinków staje się wysublimowanym dodatkiem.

Zobacz również

Twoje dane mogą być wykorzystywane przez Pernod Ricard i udostępniane za naszym pośrednictwem innym podmiotom z Grupy Pernod Ricard w celu dostarczania Ci wiadomości i informacji promocyjnych na temat Pernod Ricard. W każdej chwili możesz skorzystać z prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, sprzeciwu lub wycofania swojej zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem, kontaktując się z nami pod adresem regulamin@pernod-ricard.com. Masz również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności online.