W natłoku codziennych spraw, nadmiarze obowiązków, ciągłej bieganinie, skrycie marzymy o chwili wytchnienia. O miejscu oddalonym od zgiełku miasta, o bezkresnych krajobrazach relaksującej natury, która pozwoli nam uwolnić się od stresów i zmartwień. Znamy miejsce, które odpowiada tym idyllicznym marzeniom.
Dzika natura, przepiękne widoki, górskie szlaki, mnogość atrakcji, a jednocześnie cisza i spokój, które dają tak potrzebne ukojenie. To właśnie magiczne Bieszczady, które stały się już symbolem relaksu i odprężenia. W tym wyjątkowym mikroklimacie kiełkuje najlepszej jakości pszenica, która stanowi podstawę wódki Ostoya. Nie istnieje drugie tak wyjątkowe miejsce, którego pierwiastek chcielibyśmy Wam przekazać w każdym łyku. Wiemy, że weekendowy wyjazd nie zawsze jest możliwy, dlatego znaleźliśmy sposób, aby przenieść dla Was klimat gór do miasta.

Balans pomiędzy miejskim życiem a obcowaniem z naturą

Wierzymy, że w życiu najważniejsza jest równowaga pomiędzy wszechobecnym postępem, a pierwotną dzikością, która drzemie w każdym z nas. Aktywność zawodowa, nieustanny rozwój osobisty, pnięcie się po kolejnych szczeblach kariery stały się wyznacznikiem sukcesu. Musimy jednak pamiętać też o tym, aby czasem zwolnić, uwolnić się od nieustającej pogoni, która towarzyszy mieszkańcom wielkich aglomeracji. Ci, którzy swoją ostoję spokoju i odprężenia znaleźli w Bieszczadach nieustannie poszukują ich klimatu w mieście. Jak odkryć ten bieszczadzki akcent w okolicy?

Znajdź czas na spotkanie ze znajomymi, na oddanie się swoim pasjom, a może po prostu na błogi relaks na tarasie lub spacer po okolicznych bulwarach? Może nawet znajdziesz chwilę na wizytę w miejscowym schronisku lub zoo? Kontakt ze zwierzętami wpływa kojąco na nasze samopoczucie, tak samo jak obcowanie z naturą. To właśnie takie symboliczne chwile wytchnienia sprawiają, że wracamy do codziennych obowiązków z nową energią, nieocenioną w kontekście realizacji własnych marzeń. Dlatego warto odnaleźć balans między niepodważalnymi atutami miejskiej dżungli a bliskością natury.

Natura w Twoim mieście, czyli bieszczadzki akcent w okolicy

Bez wątpienia, przebywając w Bieszczadach, czas płynie wolniej. Bez względu na to, czy zdecydujesz się zdobywać górskie szczyty, odwiedzić popularne punkty widokowe, czy po prostu relaksować się głuchą ciszą, będzie to niezapomniane przeżycie.Jednak w miastach również możesz znaleźć mnóstwo atrakcji, które pozwolą Ci się odprężyć i nabrać nowej perspektywy. Czy znasz wszystkie sekrety okolicznych parków? W wielu z nich znajdziesz dzikie zwierzęta, takie jak wiewiórki, łabędzie, kaczki czy zające. Wybierz się na spacer ich szlakiem, oderwij się od codziennych obowiązków i po prostu spędź popołudnie na karmieniu i obserwacji tych uroczych stworzeń.

Jeśli chcesz poczuć się jak w górach, to koniecznie spróbuj nordic walkingu. To dyscyplina, która pozwoli Ci na aktywne spędzanie czasu o każdej porze roku! Zapewniamy, że nordyckie spacery w najbliższym lesie pomogą Ci poczuć się jak na urlopie.
Z kolei zimą, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, warto wypożyczyć narty biegowe i spróbować swoich sił w tym sporcie w sąsiedzkim parku! Chociaż to zabrzmi niewiarygodnie, mamy jeszcze sporo pomysłów na to, jak dostarczyć namiastkę Bieszczad do miast.

Jeśli chcesz poznać więcej pomysłów na przeniesienie Bieszczad do miasta, to koniecznie zapisz się do naszego newslettera. Otrzymasz mnóstwo inspiracji do tego, jak odtworzyć tamtejszy klimat w mieście, kiedy nie możesz sobie pozwolić na wyjazd w góry.

Spotkaj się z przyjaciółmi – odkryjcie esencję Bieszczad w mieście

Mamy nadzieję, że powoli przekonujemy Cię do tego, że nie musisz jechać na kraniec Polski, żeby poczuć wyjątkowy klimat Bieszczad. Wraz z przyjaciółmi możecie go doświadczać podczas wspólnych pikników, patrzenia w niebo czy rowerowej przejażdżki po parku. Ale czy wiesz, że nawet bez wychodzenia z domu, możesz mieć górskie połoniny na wyciągnięcie ręki? Zainspirowani pięknem bieszczadzkiej natury, przygotowaliśmy przepisy na wyjątkowe koktajle z serii “4 żywioły”, które mogą Ci przenieść się z domówki w mieście do nietkniętej cywilizacją wioski. Naturalnie ich podstawą jest łagodna wódka pszeniczna, do której produkcji wykorzystuje się pszenicę, rosnącą na bieszczadzkich połoninach, dojrzewającą w wyjątkowym mikroklimacie, dojrzewającą. Dokładnie tego samego, które gości na tamtejszych szlakach, w każdej urokliwej wsi i nad jeziorem Solińskim w czasie upalnych dni. Dzięki temu cząstkę nieskazitelnych, sielskich gór można mieć w każdym miejscu na terenie całej Polski i to bez konieczności wychodzenia z domu czy brania dłuższego urlopu. Inspiracją do stworzenia pszenicznej wódki były dobrodziejstwa natury z Bieszczad, które przez lata nietknięte ludzką ręką stały się ostoją dla dzikich zwierząt i niepowtarzalnego klimatu.

Chroń dziką naturę Bieszczad

Bieszczady raczą nas całą gamą dobrodziejstw natury – czerpmy z nich pełnymi garściami, jednak róbmy to odpowiedzialnie! Jeśli ten region inspiruje Cię i zachwyca tak samo jak nas, to pamiętaj o kilku ważnych zasadach. Korzystaj z tamtejszych zasobów w taki sposób, aby bogactwo natury i źródło energii oraz zdrowia mogło przetrwać jak najdłużej. Pamiętaj, żeby nie śmiecić i nie hałasować, spacerować po wyznaczonych szlakach i nie niszczyć przyrody. Warto pogłębiać swoją wiedzę o regionie i żyjących w nim gatunkach dzikich zwierząt.
Zarówno turyści, jak i osoby, które jeszcze nie miały okazji być w tym regionie Polski, mogą angażować się w aktywności, których celem jest ochrona dzikiej przyrody w Bieszczadach. Włącz się w akcję ratowania dzikich gatunków zwierząt i roślin i pomagaj chronić Bieszczady nawet, jeśli Twoim domem jest miasto. Jeśli chcesz zadbać o ptaki w Twojej okolicy, to pamiętaj, że na naszej stronie znajdziesz wskazówki, jak zbudować i wieszać budki lęgowe, które pomogą im przetrwać zimę. My również angażujemy się w pomoc zwierzętom, dlatego w ramach akcji “Jestem na pTAK” stworzyliśmy limitowaną edycję opakowań z wizerunkiem ptaka – część dochodów z ich sprzedaży przeznaczyliśmy na ochronę miejskich ptaków.

Zobacz również

Twoje dane mogą być wykorzystywane przez Pernod Ricard i udostępniane za naszym pośrednictwem innym podmiotom z Grupy Pernod Ricard w celu dostarczania Ci wiadomości i informacji promocyjnych na temat Pernod Ricard. W każdej chwili możesz skorzystać z prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, sprzeciwu lub wycofania swojej zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem, kontaktując się z nami pod adresem regulamin@pernod-ricard.com. Masz również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności online.