W natłoku codziennych spraw, nadmiarze obowiązków, ciągłej bieganinie, skrycie marzymy o chwili wytchnienia. O miejscu oddalonym od zgiełku miasta, o bezkresnych krajobrazach relaksującej natury, która pozwoli nam uwolnić się od stresów i zmartwień. Znamy miejsce, które odpowiada tym idyllicznym marzeniom.
Dzika natura, przepiękne widoki, górskie szlaki, mnogość atrakcji, a jednocześnie cisza i spokój, które dają tak potrzebne ukojenie. To właśnie magiczne Bieszczady, które stały się już symbolem relaksu i odprężenia. W tym wyjątkowym mikroklimacie kiełkuje najlepszej jakości pszenica, która stanowi podstawę wódki Ostoya. Nie istnieje drugie tak wyjątkowe miejsce, którego pierwiastek chcielibyśmy Wam przekazać w każdym łyku. Wiemy, że weekendowy wyjazd nie zawsze jest możliwy, dlatego znaleźliśmy sposób, aby przenieść dla Was klimat gór do miasta.
Spotkaj się z przyjaciółmi – odkryjcie esencję Bieszczad w mieście
Mamy nadzieję, że powoli przekonujemy Cię do tego, że nie musisz jechać na kraniec Polski, żeby poczuć wyjątkowy klimat Bieszczad. Wraz z przyjaciółmi możecie go doświadczać podczas wspólnych pikników, patrzenia w niebo czy rowerowej przejażdżki po parku. Ale czy wiesz, że nawet bez wychodzenia z domu, możesz mieć górskie połoniny na wyciągnięcie ręki? Zainspirowani pięknem bieszczadzkiej natury, przygotowaliśmy przepisy na wyjątkowe koktajle z serii “4 żywioły”, które mogą Ci przenieść się z domówki w mieście do nietkniętej cywilizacją wioski. Naturalnie ich podstawą jest łagodna wódka pszeniczna, do której produkcji wykorzystuje się pszenicę, rosnącą na bieszczadzkich połoninach, dojrzewającą w wyjątkowym mikroklimacie, dojrzewającą. Dokładnie tego samego, które gości na tamtejszych szlakach, w każdej urokliwej wsi i nad jeziorem Solińskim w czasie upalnych dni. Dzięki temu cząstkę nieskazitelnych, sielskich gór można mieć w każdym miejscu na terenie całej Polski i to bez konieczności wychodzenia z domu czy brania dłuższego urlopu. Inspiracją do stworzenia pszenicznej wódki były dobrodziejstwa natury z Bieszczad, które przez lata nietknięte ludzką ręką stały się ostoją dla dzikich zwierząt i niepowtarzalnego klimatu.
Chroń dziką naturę Bieszczad
Bieszczady raczą nas całą gamą dobrodziejstw natury – czerpmy z nich pełnymi garściami, jednak róbmy to odpowiedzialnie! Jeśli ten region inspiruje Cię i zachwyca tak samo jak nas, to pamiętaj o kilku ważnych zasadach. Korzystaj z tamtejszych zasobów w taki sposób, aby bogactwo natury i źródło energii oraz zdrowia mogło przetrwać jak najdłużej. Pamiętaj, żeby nie śmiecić i nie hałasować, spacerować po wyznaczonych szlakach i nie niszczyć przyrody. Warto pogłębiać swoją wiedzę o regionie i żyjących w nim gatunkach dzikich zwierząt.
Zarówno turyści, jak i osoby, które jeszcze nie miały okazji być w tym regionie Polski, mogą angażować się w aktywności, których celem jest ochrona dzikiej przyrody w Bieszczadach. Włącz się w akcję ratowania dzikich gatunków zwierząt i roślin i pomagaj chronić Bieszczady nawet, jeśli Twoim domem jest miasto. Jeśli chcesz zadbać o ptaki w Twojej okolicy, to pamiętaj, że na naszej stronie znajdziesz wskazówki, jak zbudować i wieszać budki lęgowe, które pomogą im przetrwać zimę. My również angażujemy się w pomoc zwierzętom, dlatego w ramach akcji “Jestem na pTAK” stworzyliśmy limitowaną edycję opakowań z wizerunkiem ptaka – część dochodów z ich sprzedaży przeznaczyliśmy na ochronę miejskich ptaków.