Myśliwskie tradycje
Ponieważ tereny Bieszczad charakteryzują się bogactwem przyrody i to przede wszystkim tej leśnej, dają doskonałe warunki do bytowania tu licznych gatunków zwierząt. Nic dziwnego, że w kuchni bieszczadzkiej królują dania myśliwskie, w tym pieczona sarnina, gulasz z dziczyzny i wszelakie pasztety. Wciąż rządzą tu jednak rzeczne ryby, głównie pstrągi i sandacze, ale warto dodać, że kulinaria z Bieszczad zawierają też mocny akcent z wędzonymi serami i bryndzą w roli głównej. Trzeba przyznać, że uczta w regionalnej restauracji, która serwuje tradycyjne dania bieszczadzkie, zadowoli kulinarne gusta nawet tych najbardziej wybrednych smakoszy. Co ciekawe, na stołach bardzo często widziana jest tu wódka polska, bo ta jedna z najlepszych jest produkowana właśnie z bieszczadzkiej pszenicy rosnącej na tutejszych połoninach.

Przegląd bieszczadzkich przysmaków
Poznaj najlepsze dania kuchni bieszczadzkiej, wybierz te, które trafią w Twój kulinarny gust. Oto tradycyjne przysmaki, które w tej części Polski, przyrządzane są od pokoleń, według dawnych przepisów.

Fuczki — to oryginalne placki, tworzone z ciasta naleśnikowego i kiszonej kapusty. Można serwować je z kleksem gęstej śmietany, są też doskonałym dodatkiem do mięs czy pieczonej ryby.

Gołąbki z farszem ziemniaczanym — w liście kapusty zawijany jest farsz ze startych ziemniaków z dodatkiem białego sera i cebuli, czasem dodawany jest również boczek lub słonina. Całość ląduje w piecu i danie zostaje zapieczone.

Zobacz również

Twoje dane mogą być wykorzystywane przez Pernod Ricard i udostępniane za naszym pośrednictwem innym podmiotom z Grupy Pernod Ricard w celu dostarczania Ci wiadomości i informacji promocyjnych na temat Pernod Ricard. W każdej chwili możesz skorzystać z prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, sprzeciwu lub wycofania swojej zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem, kontaktując się z nami pod adresem regulamin@pernod-ricard.com. Masz również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności online.

You have to be over 21 to enter this site

Please enter your date of birth

Please enter a valid value for the fields: {fields}

You must be of legal age to access the site

Remember me

Don't tick this box if your computer can be accessed by people under legal drinking age

By entering this site, you are agreeing to our TERMS & CONDITIONS,PRIVACY STATEMENT. Read our Privacy Policy to find out more. Read the ENJOY RESPONSIBLY. Our brand endorses responsible and moderate drinking.