Myśliwskie tradycje
Ponieważ tereny Bieszczad charakteryzują się bogactwem przyrody i to przede wszystkim tej leśnej, dają doskonałe warunki do bytowania tu licznych gatunków zwierząt. Nic dziwnego, że w kuchni bieszczadzkiej królują dania myśliwskie, w tym pieczona sarnina, gulasz z dziczyzny i wszelakie pasztety. Wciąż rządzą tu jednak rzeczne ryby, głównie pstrągi i sandacze, ale warto dodać, że kulinaria z Bieszczad zawierają też mocny akcent z wędzonymi serami i bryndzą w roli głównej. Trzeba przyznać, że uczta w regionalnej restauracji, która serwuje tradycyjne dania bieszczadzkie, zadowoli kulinarne gusta nawet tych najbardziej wybrednych smakoszy. Co ciekawe, na stołach bardzo często widziana jest tu wódka polska, bo ta jedna z najlepszych jest produkowana właśnie z bieszczadzkiej pszenicy rosnącej na tutejszych połoninach.

Przegląd bieszczadzkich przysmaków
Poznaj najlepsze dania kuchni bieszczadzkiej, wybierz te, które trafią w Twój kulinarny gust. Oto tradycyjne przysmaki, które w tej części Polski, przyrządzane są od pokoleń, według dawnych przepisów.

Fuczki — to oryginalne placki, tworzone z ciasta naleśnikowego i kiszonej kapusty. Można serwować je z kleksem gęstej śmietany, są też doskonałym dodatkiem do mięs czy pieczonej ryby.

Gołąbki z farszem ziemniaczanym — w liście kapusty zawijany jest farsz ze startych ziemniaków z dodatkiem białego sera i cebuli, czasem dodawany jest również boczek lub słonina. Całość ląduje w piecu i danie zostaje zapieczone.

Zobacz również

Twoje dane mogą być wykorzystywane przez Pernod Ricard i udostępniane za naszym pośrednictwem innym podmiotom z Grupy Pernod Ricard w celu dostarczania Ci wiadomości i informacji promocyjnych na temat Pernod Ricard. W każdej chwili możesz skorzystać z prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, sprzeciwu lub wycofania swojej zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem, kontaktując się z nami pod adresem regulamin@pernod-ricard.com. Masz również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności online.