Myśliwskie tradycje
Ponieważ tereny Bieszczad charakteryzują się bogactwem przyrody i to przede wszystkim tej leśnej, dają doskonałe warunki do bytowania tu licznych gatunków zwierząt. Nic dziwnego, że w kuchni bieszczadzkiej królują dania myśliwskie, w tym pieczona sarnina, gulasz z dziczyzny i wszelakie pasztety. Wciąż rządzą tu jednak rzeczne ryby, głównie pstrągi i sandacze, ale warto dodać, że kulinaria z Bieszczad zawierają też mocny akcent z wędzonymi serami i bryndzą w roli głównej. Trzeba przyznać, że uczta w regionalnej restauracji, która serwuje tradycyjne dania bieszczadzkie, zadowoli kulinarne gusta nawet tych najbardziej wybrednych smakoszy. Co ciekawe, na stołach bardzo często widziana jest tu wódka polska, bo ta jedna z najlepszych jest produkowana właśnie z bieszczadzkiej pszenicy rosnącej na tutejszych połoninach.

Przegląd bieszczadzkich przysmaków
Poznaj najlepsze dania kuchni bieszczadzkiej, wybierz te, które trafią w Twój kulinarny gust. Oto tradycyjne przysmaki, które w tej części Polski, przyrządzane są od pokoleń, według dawnych przepisów.

Fuczki — to oryginalne placki, tworzone z ciasta naleśnikowego i kiszonej kapusty. Można serwować je z kleksem gęstej śmietany, są też doskonałym dodatkiem do mięs czy pieczonej ryby.

Gołąbki z farszem ziemniaczanym — w liście kapusty zawijany jest farsz ze startych ziemniaków z dodatkiem białego sera i cebuli, czasem dodawany jest również boczek lub słonina. Całość ląduje w piecu i danie zostaje zapieczone.

Zobacz również

Informujemy, że Twoje dane osobowe zawarte w powyższym formularzu będą przetwarzane przez administratora - Wyborowa S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-070) przy ul. Janikowskiej 23 (“Wyborowa”) w celach związanych z prowadzeniem Serwisu, w tym w celu założenia i utrzymania Twojego indywidualnego konta w ramach Serwisu oraz udostępniania Ci treści Serwisu, włącznie z treściami reklamowymi umieszczonymi w Serwisie. Informujemy, że masz prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia  danych, a także wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.  W tym celu prosimy o kontakt pod adresem e-mail: regulamin@wyborowa.com. Masz również  prawo złożenia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podstawą przetwarzania Twoich danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes Wyborowa jakim jest prowadzenie strony internetowej Wyborowa (art. 6 ust. 1 lit f RODO). Dane osobowe będą przechowywane przez okres, w którym będzie utrzymywane Twoje indywidualne konto w Serwisie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do założenia konta w Serwisie. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.